PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Broj poruka : 198
Godina : 41
Datum upisa : 28.03.2008

Partizan slavio u večitom derbiju Empty
PočaljiNaslov: Partizan slavio u večitom derbiju   Partizan slavio u večitom derbiju EmptyPon Maj 26, 2008 11:07 pm

I četvrti put ove sezone večiti derbi pripada Partizanu. U 12. kolu Swisslion Superlige Partizan je savladao Crvenu Zvezdu 86:77.
Tokom prvog poluvremena timovi su se više puta smenjivali u vođstvu i niko nije uspeo da stekne veću prednost. Polovinom treće četvrtine do prve osetnije prednosti dolazi Zvezda (51:43). Onda sledi velika serija pogodaka crno-belih. Za samo 5 minuta naši košarkaši postižu 23 poena i u poslednju četvrtinu ulaze sa prednošću od 8 poena. Do kraja utakmice Partizan iskusno čuva prednost i nedozvoljava večitom rivalu da pripreti i preokrene rezultat.

"Ima nekoliko stvari za koje je ova utakmica dobar pokazatelj. Svaki derbi nosi i veliki pritisak, koji se poslednjih godina prebacio na naša pleća pošto smo favoriti. Posle serije dobijenih utakmica protiv Zvezde, stiče se utisak da lako izlazimo na kraj s njima, a nije tako. Ovo nam je bila bitna utakmica i zbog dobijanja startne pozicije u plej-ofu. Oseća se umor, ovo nam je 68 utakmica ove sezone i netražimo alibi, ali postoje određene tenzije i strah da se ne podbaci. Nezadovoljan sam što je Zvezda više želela od nas pobedu i odigrala mnogo borbenije, što se može videti u odnosu skokova iako imamo dominantnije centre. Jako mi je drago što je naš fudbalski klub osvojio duplu krunu i čestitam im na tome. Poslednjih nekoliko nedelja, poklapale su se utakmice naših fudbalskih i košarkaških timova. Najverniji navijači su prednost davali fudbalskom timu koji je bio u težoj situaciji i zbog toga smo imali slabiju posetu u Pioniru. Sad očekujemo veliku energiju i podršku naših navijača, koja nam je potrebna u odlučujućim utakmicama koje slede u plej-ofu. Izvinjavam se na nervozi koju sam ispoljio večeras, i na mene deluje ubitačna serija od 68 utakmica.", rekao je trener Partizana Duško Vujošević.

"Izuzetno važna pobeda za nas. Pored toga što ova utakmica ima zvanje derbija, bilo je bitno pobediti da bi bili prvi pred plej-of. Tek u drugom poluvremenu smo krenuli da igramo bolje i na kraju smo zasluženo slavili. Čestitam fudbalskom klubu i igračima na osvojenoj duploj kruni.", istakao je kapiten crno-belih Petar Božić.

Partizan Igokea – Crvena Zvezda 86:77 (20:21, 17:17, 29:20, 20:19)

Partizan Igokea: Palasio 5, Tepić 10, Kecman 15, Borovnjak 2, Tripković 12, Veličković 12, Peković 22, Vitkovac 3, Đurković , Božić 3, Milošević , Vraneš 2.

Crvena Zvezda: Milošević , Marković , Kikanović 14, Cook 13, Kovač 5, Raičević 6, Dragićević 17, Lekić 4, Subotić 16, Cvetković , Šljivančanin , Bakić 2.