PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Broj poruka : 198
Godina : 41
Datum upisa : 28.03.2008

Partizan izjeo "pantere" Empty
PočaljiNaslov: Partizan izjeo "pantere"   Partizan izjeo "pantere" EmptySre Maj 14, 2008 9:29 pm

Partizan izjeo "pantere" V97157p0

Sreda, 14. maj 2008. 20:19
Partizan je sada jedini tim sa jednim porazom u Superligi. Crno-beli su se punom snagom revanširali FMP Železniku za poraz od pre desetak dana i u derbiju prvog kola, koji je nadoknadjivan u sredu, slavili 98:86 (20:25, 30:23, 23:17, 25:21).

Do sredine treće četvrtine bila je to potpuno ravnopravna utakmica, a onda kada se inicijalnom broju od petstotinak ljudi u dvorani pridružilo još 1.000 raspoloženih navijača, koji su došetali sa fudbalske utakmice na Karaburmi, popravila se atmosfera u "Pioniru", ali i igra Partizana.

Trener Duško Vujošević bio je zadovoljan tek u poslednjoj četvrtini, kada je njegov tim rastavio rivala na "F", "M" i "P"... Furioznom, maštovitom i preciznom igrom Partizan je u 35. minutu stigao do maksimalnih 88:69.

Prethodno u trećem kvartalu, u kojem su sve poene za crno-bele postigli Peković (12), Palasio (6) i Tripković (5), Partizan se serijom 9:0 "odlepio" na 69:62. Potom, 19 sekundi pre poslednjeg mini-odmora, Lazić je zaradio petu ličnu grešku, a trener "pantera" Klipa zbog prigovora dobio tehničku.
Partizan izjeo "pantere" V97157p1
Crno-beli domanirali pod košem

Novica Veličković je promašio dva bacanja, Uroš Tripković pogodio oba penala, da bi Palasio košem odveo domaćina na plus osam - 73:65. FMP je nakon toga potpuno pao, a Partizan je nastavio da "melje" do sredine poslednje deonice, kada je tačku na seriju 28:7 (izmedju 26. i 35. minuta) zakucavanjem stavio Uroš Tripković.

Oba tima imala su po trojicu igrača koji su se izdvojila. Kod crno-belih je Nikola Peković 21 od ukupno 30 poena ubacio u drugom poluvremena. Uroš Tripković zaustavio se na 25, a Milton Palasio na 15 poena.

Vodeći strelac "pantera" bio je Dragan Labović sa 23 poena, od toga je 14 dao u drugoj četvrtini kada je maltene sam održavao svoj tim u rezultatskom egalu. Zoran Erceg nanizao je 20 poena i sedam skokova, a Bojan Krstović 13 poena.

Partizan je potpuno nadskakao košarkaše FMP, a odnos u uhvaćenim loptama na kraju je bio 40:21, od čega 19:3 u fazi napada. To je crno-belima omogućilo da iz igre upute čak 17 šuteva više od protivnika, što nije moglo da se ne odrazi na rezultat.

TABELA: Partizan (-1) 8-1‚ FMP 8-2, Hemofarm 7-3, Crvena zvezda 6-4, Vojvodina 5-5, Lajons (-1) 2-7, Borac 2-8, Vizura 1-9.