PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Broj poruka : 198
Godina : 41
Datum upisa : 28.03.2008

Crno-beli ubedljivi protiv Lajonsa Empty
PočaljiNaslov: Crno-beli ubedljivi protiv Lajonsa   Crno-beli ubedljivi protiv Lajonsa EmptySub Maj 17, 2008 11:28 pm

U odloženoj utakmici 2. kola Swisslion Superlige košarkaši Partizana savladali su ekipu Lajonsa rezultatom 91:70.
Posle dobrog starta gostiju koji su prvu četvrtinu rešili u svoju korist 25:21, crno-beli nakon toga dodaju gas i na veliki odmor odlaze s prednošću od 7 poena (49:42). U istom ritmu Partizan nastavlja početkom drugog poluvremena i vrlo brzo povećava razliku na 16 poena. Krajem treće i početkom četvrte četvrtine Vrščani se održavaju na zaostatku od oko 10 poena, ali do kraja utakmice šampion Srbije i NLB lige pojačava tempo i dolazi do ubedljivih 21 poen razlike.

"Za nas nema lake utakmice. Svi naši protivnici dolaze jako motivisani. Energija s kojom su Lajonsi igrali delovalo je kao da im je jako važna utakmica. Mnogo je lakše bilo njihove igrače motivisati, nego naše. Dosta sam i strepio od eventualnih povreda, prisutan je i umor, tako da sam kalkulisao sa minutažom igrača. Utakmica je bila prelomljena onog momenta kad su nas naterali da pojačamo ritam. Jako mi je drago što su deca sa Kosova prisustvovala večerašnjoj utakmici. I mi i naši protivnici imali smo obavezu da prikažemo lepotu ove igre. Nadam se da će opet doći, to je način kako možemo da im pomognemo.", rekao je trener Partizana Duško Vujošević.

Partizan Igokea – Lions 91:70 (21:25, 28:17, 22:19, 20:9)

Partizan Igokea: Palasio 14, Tepić 3, Kecman 16, Borovnjak 2, Tripković 15, Veličković 8, Peković 6, Vitkovac 11, Đurković , Božić 5, Milošević 4, Vraneš 7.

Lions: Tomašević , Vlašković 9, Marković 16, Jovanović 3, Kasabašić 10, Mijatović , Jorović 2, Marjanović , Jelenić , Aleksić 12, Mladenović 7, Dragojlović 11.